Diskutuok apie motinystės pradžią

34 nėštumo savaitė

34 nėštumo savaitė

Mano vaikas trisdešimt ketvirtąją nėštumo savaitę

Kūdikis toliau bręsta ir auga jūsų viduje. Dabar jo ilgis siekia apie 44,5 cm, o svoris – daugiau nei 2,3 kg! Skirtingai nei pirmojo trimestro metu, trečiajame trimestre kūdikių svoris gali labiau skirtis. Kai kurie vaikai sveria daugiau ir yra aukštesni, kiti gali sverti mažiau ir būti žemesniais.

Taip pat, skirtingai negu pirmojo trimestro metu, 34 – ąją savaitę nedaug kas keičiasi. Kūdikis toliau priauga svorio dėl poodinių riebalų vystymosi, ir su tuo svoriu, tikriausiai įgauna daugiau jėgų, per savo judesius. Galite būti nustebinta, kai staiga pajusite smūgį į šonkaulius, arba pamatysite kumštį, keliantį jūsų pilvą!

Mano kūnas trisdešimt ketvirtąją nėštumo savaitę

Kaip jaučiatės?

Ar jūsų vaikelis jau įsistatė? Tai reiškia, kad kūdikio galvytė patenka į gimdymo kanalą ir pasirengia gimdymui, jei dar nesate girdėjusi šio termino anksčiau. Pirmą kartą besilaukiančioms mamytėms, tai gali įvykti apytiksliai tris savaites iki gimdymo. Jei tai nėra jūsų pirmasis kartas, tuomet kūdikis gali įsistatyti netgi prieš jūsų gimdymą.

Pirmąjį kartą besilaukiančioms mamytėms – kai kūdikis įsistatys, jūs tikrai tą pastebėsite! Įvyks pasikeitimas jūsų pilve. Kūdikis ilsėsis žemiau, kas yra puiki naujiena jūsų plaučiams, tačiau bloga žinia jūsų šlapimo pūslei. Galėsite lengviau kvėpuoti, kas padės greičiau nusigauti iki tualeto, nes jūsų mažylis dabar sėdi ant jūsų šlapimo pūslės!

Mano sveikata trisdešimt ketvirtąją nėštumo savaitę

Galvojate apie žindymą?

Dauguma kūdikių lengviau virškina motinos pieną nei mišinukus, be to mamos pienas turi idealų kiekį cukraus, vandens, angliavandenių bei baltymų, kurie reikalingi vaiko augimui bei vystymuisi. Mamos pienas netgi apsaugo kūdikį nuo bakterijų ir virusų, nes jame yra daug antikūnių. Pagal daugumos medikų rekomendacijas, kūdikiai turėtų būti žindomi mamos pienu bent pirmuosius šešis mėnesius.

Jei svarstote apie natūralų žindymą, tai gera idėja būtų gauti profesionalią konsultaciją šiuo klausimu. Nors mamos pienas yra tinkamiausias jūsų kūdikiui, tačiau maitinti krūtimi ne visuomet būna lengvas ir paprastas dalykas. Kai kurios ligoninės turi laktacijos konsultantus, kurie nusimano žindyme ir galės jums padėti. Doulos ir akušeriai taip pat turėtų nusimanyti apie šiuos nepažįstamus vandenis.

Raktas į sėkmingą žindymą yra pasiekti tinkamą įsikibimą. Prieš išvykstant iš ligoninės, ar akušerei paliekant jūsų namus, jums turėtų būti parodyta, kaip tinkamai pradėti žindyti savo vaiką. Taip pat turėtų pasakyti ar vaikui pavyksta gauti pieno ar ne.

Nesijaudinkite, jei iš pradžių jums niekas nepavyksta. Daugumai moterų tai yra pakankamai sunki užduotis, todėl mes ir rekomenduojame apsilankyti kokiuose kursuose dar prieš gimdymą ar pakalbėti su laktacijos specialistais. Nebijokite užduoti jums rūpimus klausimus, nes tikrai nėra tokio dalyko, kaip kvailas klausimas, ypač kai kalbama apie jūsų kūdikio tinkamą mitybą!

Taip pat pasidomėkite apie „Odos kontaktą“. Galite pavartyti kokią knygą ar paieškoti informacijos apie tai internete. Nes sužinojusi apie „odos kontaktą“ galite labai smarkiai pagelbėti sau žengiant pirmuosius žindymo žingsnius.

Laukiatės dvynukų?

Moterys, besilaukiančios dvynukų, pradeda gimdyti prieš 37 savaitę, o apie 50% pagimdo tarp 34 ir 37 savaitės.

Patarimai trisdešimt ketvirtajai nėštumo savaitei

Kai gimdymas neprasideda: pasiruošimas nenuspėjamam procesui

Per savo nėštumo laikotarpį, tikriausiai bandėte įsivaizduoti gimdymą. O gal esate iš tų tipo, kurios stengiasi negalvoti apie tai, tačiau vaikelis auga vis didesnis ir anksčiau ar vėliau privalės išeiti į atvirą pasaulį. Bet kuriuo atveju, jūs artėjate prie momento, kai tai turės įvykti. Daugumai moterų gimdymas sėkmingai progresuoja ir jos pagimdo vaginaliniu būdų. Kitoms moterims, gimdymas neprasideda savaime, ar lemia kiti veiksniai ir atliekama Cezario operacija. Būkite pasiruošusi – gimdymas gali pasikeisti akimirksniu. Gimdymas be vaistų, su doula pagalba, gali virsti kritine situacija ir Cezario pjūviu, su pilna narkoze. Nesvarbu kas benutiktų, yra gydytojai, kurie jums padės pasiekti norimo rezultato – sveikas kūdikis ir mama.

Vienas iš netikėtumų tampant mama yra kaltės jausmas, kurį galite jausti. Pirmojo galima priežastis – gimdymo kaltė. Kai kurios moterys jaučiasi kaltos, kad neįvyko jokio stebuklo, kurio jos tikėjosi. Vietoje to, jos džiaugiasi, kad viskas gerai baigės ir tiesiog nori pamiegoti. Kitos moterys jaučiasi kaltos, nes jų neštumas neprogresavo ir atsidūrė ant operacinio stalo. Jos jaučiasi taip, lyg jų kūnas jas nuvylė ir joms nepavyko pagimdyti, kaip jos tikėjosi. Moterys, kurios pagimdė anksčiau laiko, galvoja, ar jos galėjo padaryti kažką tokio, kad taip neįvyktų.

Gali būti labai sudėtinga atleisti sau ir pamiršti šį kaltės jausmą. Kai jums prasidės gimdymas, pabandykite išlikti sąmoninga ir suvokti šią patirtį. Galvoti apie gimdymo planą ir įsivaizduoti visą procesą yra nuostabus dalykas. Tačiau, kai viskas vyksta čia pat, pasistenkite tai priimti kaip normalų reiškinį, be streso ir perdėto nerimo. Galite suprasti, kad gimdymas be nejautros yra labai skausmingas ir norėsite pasirinkti šį nuskausminimo būdą. O galbūt po 24 valandų neprogresuojančio gimdymo, būsite pasirengusi aptarti Cezario pjūvį. Suprasite, jog viskas ko jūs norite, tai padaryti, kad susipažintumėte su ta maža nauja gyvybė, apie kurią taip ilgai galvojote ir nešiojote savo pilve ir jums nerūpi, kokiu būdu tai padarysite. Būkite pasirengusi leisti įvykiams nutikti.

Pakalbėkite apie žmogaus, kuriuo pasitikite, gimdymą

Geriausia būtų išvengti klausytis aplinkinių apie jų gimdymo istorijas, nes jie neišvengiamai norės pasidalinti blogiausiais nutikimais gimdyklose ir papasakos įvairių baisių istorijų. Bet jeigu pakalbėsite su savo drauge, ar pažystama, kuria pasitikite ir kuri turi gimdymo patirties, gali būti, kad jums šiek palengvės, po to kai su jumis pasidalins savo patirtimi. Be to, greičiausiai pradėsite į viską daug realistiškiau žiūrėti. Daugumai moterų, laukimas, gimdymą supanti nežinomybė ir pats gimdymas tampa tolimais prisiminimais, kai jos pirmą kartą pamato savo vaikelį.

Ką reikėtų padaryti trisdešimt ketvirtąją nėštumo savaitę

  • Skirkite šiek tiek laiko atsipalaidavimui ir ramiam kvėpavimui
  • Suplanuokite savo sekantį apsilankymą pas gydytoją, kuris turėtų vykti kas savaitę
  • Įtaisykite automobilinę vaiko kėdutę ir paprašykite, kad kas nors ją patikrintų(Įvertink!)
Loading ... Loading ... 


Komentuoti

Privalote būti prisijungęs norėdami komentuoti.
bottom